Kobieca energia w działaniu. Bombonierka w Galaxy

Kobieca energia w działaniu

12 marca zorganizowałam razem z czterema fantastycznymi kobietami Jolantą Kromka-Zagórska, Magdą Maliszczak, Katarzyną Bigosińską, Hanną Zalewską event dla kobiet Bombonierka w Galaxy - Kobieca energia w działaniu.  

Tym razem wystąpiłam w podwójnej roli współorganizatorki i prelegentki. Przybliżyłyśmy cztery tematy ważne nie tylko dla kobiet.

Dlaczego warto i jak zmieniać nasze przekonania?

 Jak budować poczucie własnej wartości?

 Kobiecość jako metoda pracy z ciałem.

 Rozpoznawanie uczuć i potrzeb, budowanie dobrej relacji.

Bombonierka w Galaxy
Rozpoczęłyśmy od mojego panelu dotyczącego przekonań, które mają istotny wpływ na nasze życie. Są fundamentem naszego życia i decydują o wielu działaniach i rezultatach, które osiągamy lub nie.
To na tych fundamentach budujemy poczucie własnej wartości, pewność siebie, relacje z innymi ludźmi.

Czym są przekonania?

To nasze wierzenia i opinie na temat świata i nas samych, które determinują nasze zachowanie i sposób myślenia. Powstają na podstawie naszych doświadczeń, wpływów ze środowiska, a także naszych wcześniejszych przekonań. 
To silne filtry, przez które postrzegamy rzeczywistość i podejmujemy decyzje. Mają bardzo duży wpływ na nasze emocje, działania i relacje z innymi ludźmi.
Niewspierające przekonania mogą pochodzić z wielu źródeł.
Mogą to być doświadczenia z dzieciństwa. Komentarze i zachowania rodziców, nauczycieli i innych dorosłych, które nas kształtowały w młodszym wieku. To one wpłynęły na nasze przekonania o sobie i świecie.
To także wpływ kultury i społeczeństwa, w którym żyjemy. Może być bardzo silny, a wartości i normy, którymi się kierujemy, są często narzucane przez nasze środowisko.
Do tego różne niepowodzenia i trudne sytuacje życiowe, takie jak rozwód, utrata pracy, choroba itp. Mogą wpłynąć na nasze przekonania o nas samych, świecie i naszej zdolności do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
Duży wpływ mają także medialne przekazy. To, co widzimy i słyszymy w mediach. Jakie filmy i programy oglądamy, czego szukamy w mediach społecznościowych.
 
Często w ciągu życia zbieramy tyle niewspierających przekonań, że blokują nasze działania. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Kręcą się w kółko, nie wiedząc, dlaczego nie mogą osiągnąć sukcesu. Niewspierające przekonania mają bezpośredni wpływ na nasze emocje. Może pojawić się strach, złość, zniechęcenie, niepewność, poczucie winy i beznadziejności. W ten sposób nasze przekonania stają się zamkniętym kołem, które utrudnia nam dostęp do pozytywnych emocji i doświadczenia pełnej satysfakcji z życia.
Jeżeli już zdamy sobie sprawę, co nas blokuje, mamy szansę na zmienianie tych przekonań na bardziej wspierające. To może prowadzić do zmiany sposobu myślenia i zachowania, a w konsekwencji do osiągnięcia lepszych rezultatów i lepszego życia.

Trzy ważne elementy w procesie zmiany przekonań.

  • Uważność
  • Docenianie siebie
  • Pokonywanie strachu

Dzięki uważności możemy zauważyć, jakie myśli i przekonania nas powstrzymują, a następnie je zmienić. Uważność pomaga nam też zwiększyć nasze zrozumienie siebie i innych.

Docenianie siebie to kolejny istotny element w procesie zmiany naszych przekonań. Zbyt często krytykujemy siebie
 i nie doceniamy naszych osiągnięć. Ważne jest, aby zacząć doceniać nasze mocne strony i sukcesy. Dzięki temu nasze przekonania o sobie będą bardziej pozytywne.
 
Wiele naszych niekorzystnych przekonań powstaje w wyniku naszych lęków i obaw. Aby je zmienić, musimy nauczyć się radzić sobie ze strachem i pokonywać go.
 
Zmiana przekonań wymaga czasu i wysiłku, ale jest możliwa. Ważne jest, aby skupić się na pozytywnych myślach
 i działaniach, a także otaczać się ludźmi, którzy nas wspierają. Warto poszukać takiej społeczności.
Zapraszamy do Klubu Kobiet Bombonierka – Kobieca energia w działaniu.

 

Stylizacje na #BombonierkawGalaxy przygotowała firma MOLTON. Zdjęcia https://www.novakphotofeelings.com/

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS