Postawa to nie wszystko

Czy Twoja postawa może być dla Ciebie niebezpieczna?

John C. Maxwell powiedział, że nasza postawa wpływa na każdy aspekt naszego życia życia.  Jest jak pędzel umysłu. Potrafi pomalować wszystko w jasnych żywych kolorach-tworząc arcydzieło.    Albo może sprawić, że wszystko stanie się ciemne i ponure.

Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy powoduje, że ciągle jesteśmy atakowani negatywnymi informacjami. Nagłówki gazet, tytuły w portalach informacyjnych, programy informacyjne w telewizji, radiu to głównie negatywne informacje, bo takie się lepiej sprzedają.

Często, nawet podświadomie ulegasz tej spirali strachu. Kiedy skupiasz się na negatywach w swoim otoczeniu, zaczynasz dostrzegać głównie negatywne rzeczy. To wpływa na twoje działania, bo one są zawsze wyrazem twoich wewnętrznych uczuć. Kiedy zmieniasz to jak się czujesz, zmienia się też to, jak się zachowujesz. Niestety widać to coraz częściej na ulicach. Ludzie zaczynają być agresywni, podejrzliwi. A to skutkuje pogorszeniem relacji z innymi. Wiele osób maluje czarne scenariusze, poddaje się.      Uważa, że już nic dobrego ich nie spotka.

Postawa jest wyborem, którego dokonujesz.

• A co by było gdybyś skupił się na pozytywnych rzeczach?

• Jak zmieniłoby się twoje nastawienie do obecnej sytuacji?

• Jak zmieniłaby się twoja perspektywa?

• Czy mógłbyś dostrzec przyszłość w jasnych barwach?

• Jakie byłyby twoje działania, gdybyś miał pozytywną postawę?

• Jak wyglądałyby twoje relacje, gdybyś skupił się na pozytywnych cechach innych ludzi, zamiast szukać negatywnych?

Czy miałbyś większą szansę na sukces?

Jak myślisz dlaczego jedni ludzie odnoszą sukcesy, a inni nie?

Często się słyszy, że mieli lepsze możliwości. Mieli lepszy start, ponieważ pochodzą z bogatej rodziny.  Mają lepsze wykształcenie itp. 

Czy to jest prawda? 

Niekoniecznie.

Ludzie, którzy odnoszą sukcesy myślą po prostu inaczej, niż ci, którzy ich nie odnoszą.

Ci pierwsi nadarzające się okazje traktują jak szansę na sukces. Przeciwności jako wyzwania.            Szukają możliwości. Działają. Mają pozytywne nastawienie do życia i otaczają się ludźmi z podobnym nastawieniem.

Środowisko, w którym jesteś ma ogromne znaczenie.

Może cię wspierać i pchać cię na szczyt. Ale może też ściągać w dół. Zastanów się z kim spędzasz najwięcej czasu. Postawa jest zaraźliwa. Jeżeli nie możesz całkowicie unikać negatywnych osób, znajdź pozytywne i to z nimi spędzaj najwięcej czasu.

Ci, którzy nie odnoszą sukcesów często zaczynają od wymówek. Wymyślają mnóstwo powodów dlaczego czegoś nie mogą zrobić. Przeciwności to dla nich ogromne problemy. Narzekają na wszystko. Wierzą, że to okoliczności są odpowiedzialne za sytuację w jakiej są.

Jeżeli jesteś w pierwszej grupie – gratulacje. Jeżeli w drugiej- mam dobrą wiadomość. Możesz to zmienić.

Tak. Możesz zmienić swoje nastawienie.

Okoliczności nie zawsze możesz kontrolować, ale twoja postawa zawsze jest twoim wyborem.                    To ty decydujesz, jak podchodzisz do tego co ci się w życiu przydarza. Czy negatywni ludzie i negatywne okoliczności mają na Ciebie wpływ czy nie. 

Dla jednych postawa to szansa w każdej trudności. Dla innych to trudność w każdej sytuacji.

Jeśli skupiasz się na pozytywach w swoim otoczeniu to częściej widzisz pozytywne rzeczy. Jesteś zadowolony. Potrafisz cieszyć się życiem. W każdej sytuacji dostrzegasz nowe możliwości.          Przyciągasz pozytywnych ludzi i działasz, aż osiągniesz sukces.

Pozytywna postawa to paliwo napędowe do działania.

To otwartość na nowe doświadczenia. Traktowanie ich jako szans, a nie przeszkód. Szukanie rozwiązań.  Jest kluczowa dla naszego rozwoju.

A co Tobie przychodzi do głowy, kiedy myślisz o postawie?     

UDOSTĘPNIJ TEN WPIS